Blog

Kız Erkek Yurtları ve Kız Erkek Apartları Yurdu

Yurt

Kız Erkek Yurtları, Kız Yurtları, Erkek Yurtları, Kız Apartları, Erkek Apartları, Karışık Apartlar, Kız Erkek Yurdu, Kız Yurdu, Erkek Yurdu, Kız Apartı, Erkek Apartı, Karışık Apart şeklinde Google üzerinden arama yapılabilmektedir.

Yurt ( yurt olarak kısaltılmış Latince kelime dormitorium' dan gelmektedir ), yatılı okul , lise , kolej veya üniversite öğrencileri gibi çok sayıda insan için öncelikle uyku yerleşim ve çalışma ortamı ve bölgeleri sağlayan bir yapıdır . Bazı ülkelerde, bir çok insanı aynı anda barındıran ve birkaç yatak içeren odayada denebilir.

 

Dünya genelinde yatakhaneler yani yurtlar genellikle tek cinsiyetlidir. Kız Erkek Yurtları ekibi olarak bu konuya daha detaylı giriyoruz. Kız yurtları veya erkek yurtları şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Bazı durumlarda katkat cinsiyet ayrımı yapılarak yurtlar bölünebilir. Bu tip yurtlara karışık yurt denebilmektedir. 

 

Yurt ve Apart

Kız yurtları, erkek yurtları, kız apartları, erkek apartları ve karışık apartlar şeklinde toplamda 5 farklı yapıda incelenebilmektedir. Apart'ın özelliklerini sıralayacak olursak; (genellikle) içerisinde mutfak,banyo ve tuvaleti olan, giriş ve çıkış saatlerinin kısıtlanmadığı, ayrı ayrı dairelerin birleşimi olan ve apartta bulunan her dairenin girişinin farklı olduğu bir yapıdır.

 

Color Switcher